Beverly Hills Deneyimleri

beverly-hills-demet-askin

Demet hanım bir aydır yurt dışında Anti-aging kliniklerini ziyaret ettiğinizi biliyoruz, bu konudaki görüşlerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Her yıl iki kez Avrupa ve Amerika’daki kongrelere mutlaka katılmaya özen gösteririm. Bunun dışında, bu yaz dünyada estetiğin en çok uygulanan ve gelişmiş bölgesi olan Kaliforniya’da, özellikle Beverly Hills’deki en iyi kliniklere sahip arkadaşların kliniklerini ziyaret ettim.

Mutlulukla gözlemledim ki bizlerin klinikleri, yaklaşımlarımız ve teknolojimiz karşılaştırıldığında hiçbir üstünlükleri yok. Ben kendimi geliştirmeyi ve en iyiye ulaşmayı ilke edinmiş, bunun için hiç bıkmadan çalışan bir insanım. Özellikle tıp alanında kişi kendini sürekli geliştirmeli. İnanın gözlemim, bizdeki kliniklerin çok daha özenli olduğunu gösterdi. Yollarda abartılı uygulamalara maruz kalmış çok sayıda kişi gördüm, sağlıklı yaşamı kendisine stres ve eziyet haline getirmiş insan sayısının da az olmadığını fark ettim.

Sağlık ve estetik yaklaşımların, zamanında başlanıp yaşam biçimi halini almasının uzun, sağlıklı ve genç ömür için gerekli olduğu kesin. Ancak bu yaklaşımlar aynı zamanda kişiyi natürellikten uzaklaştırıp ruh sağlığı bozuk saplantılı hale dönüştürmemeli. Bizim çalışma prensibimiz, doğal görünümü bozmadan kişinin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlamaktır.

Bizlere cilt ve saç önerilerinizi alabilir miyiz?

Artık hepimiz, güneşten korunmamız gerektiğini biliyoruz. Bu konu ile ilgili korunma yolları, çeşitli dergi ve gazetelerdeki yazılardan  takip edilebildiği gibi kliniklerimizde de sürekli bilgilendirme yapıyoruz.

Tüm korunmalara rağmen, yazın cilt nemini kaybederek incelir. Kişinin yaşı ve cildine göre değişmekle birlikte her cilt, özellikle bizim gibi güneşli ülkelerde, nemini kaybeder ve incelir. Diriliği zayıflar, protein yapılanması yavaşlar. Bu sonuçlar da cildin daha çabuk esnemesine ve kırışıklıkların hızlanmasına neden olur. Saçlarımız da aynı şekilde güneş ve denizden yaz boyunca yıpranır.

Bunun için evde yapılması gerekenler ve kliniklerden alacağımız tedaviler vardır. Evde  saçların hergün değil, haftada iki gün yıkanmasını öneririm. İyi bir şampuanı takiben, saça nem maskesi uygulaması yapıp, 10 dakika bekletilmesi çok faydalı olacaktır. Saç maskesinin haftada 2-3 kez uygulanması yeterlidir.

Evde cildimiz için yapılabilecek uygulamalar ise; haftada 2-3  kere cildimize uygun peelingi takiben yoğun nemlendirici kullanmaktır.

Ayrıca saç ve saçlı derinin durumuna göre seans sayısı belirlenerek, saç mezoterapisi yapılmasını öneririm. Saçlar kısa sürede beslenip daha parlak ve daha sağlıklı görünüme kavuşacaktır.

Cilt için önerim ise, her şeyden önce cildin muayenesine göre değişmekle beraber cilt altı için geliştirilmiş, cilt altının direk nemini, parlaklığını ve diriliğini arttıracak olan  özel ürünlerin cilde verilmesidir. Bunun seans sayısı da cildin yapısına göre ayarlanmalıdır.

“Güzellik sağlıkla başlar” vizyonu bizim estetiğe yaklaşım felsefemizdir. Merkezimizde Medikal Estetik ile ilgili her şey yapılmakta olup, ana başlıklar halinde ifade edersek:

 - Lazer Uygulamaları,

  -Anti Aging Tedavileri (Fibroblast Hücre Gençleştirme, PRP, Kandan Kök Hücre, Botox, Dolgu, vb.)

  -Cilt Yenileyici Tedaviler,

  -Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi, Intralipoterapi (Ameliyatsız Liposuction)

  -Lazer Epilasyon,

  -Beslenme Danışmanlığı ve Zayıflama,

  -Varis Tedavileri.