Kalça Şekillendirme

Son yıllarda Brezilya Kalçası adı verilen daha kalkık, dışa ve arkaya doğru dolgun kalça şekli moda haline geldi ve tüm dünyada hanımlar bu şekilde kalça yapısını talep etmekteler. Özellikle hanımlar taleplerini,  Kardashian kalçası isteğiyle ifade etmekteler.

Her zaman vurguladığım gibi "herkes kendine özel" olup, kişinin yapısına uygun olarak daha kalkık ve daha şekilli kalça yapısı oluşturulabilir. Bir başkasının yapısının aynısını yapmaya çalışılmak çok yanlıştır.

Kalça şekillendirmek için pekçok metod kullanılmaktadır. Bu metodlardan invaziv olarak ameliyatla kaldırmak, vücudun başka bölgelerinden alınan yağ dokusunu şekillendirmek için enjekte etmek mümkündür. Bunların dışında günlük yaşamı değiştirmeksizin invaziv olmayan yöntemlerlede daha kalkık, diri ve sıkı kalça oluşturulabilir. Bu yöntemler şunlardır:

Öncelikle cildi sıkılaştırmak ve cildin yapıtaşları olan kollajen, elastin üretimi ile cildi dirileştirmek için uygun tedaviler yapılmalıdır. Bu amaçla PB enzimatik serum ürünü, amaçlanan bölgeler özenle işaretlendikten sonra yaygın bir şekilde cilt altına enjekte edilebilir. Daha sıkı ve diri cilt yapısı oluşur. Ayrıca kalça cildinde selülit, renk farklılıkları varsa uygulamalar esnasında bunlarda tedavi edilmelidir. Örneğin, PB serumun selüliti tedavi eden formu tercih edilirse cildi gençleştirirken aynı zamanda selülit tedaviside yapılmış olur.

Kalçaların sarkıklığını azaltmak ve lifting oluşturmak için "thread lifting" uygulaması yapılabilir. Çoğumuzun bildiği gibi thread lifting, cilt altına yerleştirilen iplerle cildin gerilmesi, sarkıklığın kaldırılması işlemidir. Bu amaçla vücutta eriyen ipleri kullanmak daha güvenli bir yöntemdir. İpler kırçıllı yapılardır, çok daha güçlü ve kalın kırçıllı olanlar sarkık dokuyu kaldırmak için kullanılır. Daha ince yapıda olanlar ise cilt altına daha yaygın olarak yerleştirilir ve cildin sıkılaşmasını, yapılan liftingin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Bu işlem sonrası günlük yaşam aksamadan devam eder, yalnızca 5 gün kadar ağır spor ve ağırlıkla oturma-kalkma hareketinin mecbur kalmadıkça yapılmaması gerekmektedir. Lifting işlemi sonrası kalçalar daha volümlü görünebilir. Ancak kalça cilt altı yağ dokusu çok az, kas yapısı çok zayıfsa bazen kişiyi memnun edecek kadar volümlü görünmeyebilir. Bu taktirde vulümü daha arttırmak için zayıf bölgeler güvenli dolgularla desteklenebilir.Bizim kliniğimizdeki en önemli prensibimiz önce sağlık anlayışıdır. "Sağlıklı güzellik" vizyonumuzdan asla taviz vermeden kişilerin daha mutlu, iyi ve güvenli hissetmeleri için en doğru uygulamaları yapmaya gayret ediyoruz. Dolgu olarakta güvenli, geçici dolgular tercih edilmelidir.

Elbette yüksek teknolojik cihazlarda bu tedavilere destek olarak kullanılabilir.

Yine vücudun her bölgesi gibi kalça cildinede bu işlemleri takiben ara ara hyalüronik asit, cildi besleyen ürünlerle mezoterapilerin yapılması işlemlerin kalıcılığını çok arttıracaktır.

Vücudumuza her banyo sonrası vücut nemlendiricisi kullanmalıyız. Cildimizin nemlendirilmesi kurumuş, incelmiş ciltlerde kolayca gelişebilecek problemlerden bizi koruyacaktır.