Medikal Estetik 2020 Trendleri

medik estetikte 2020 trendleriGelecek yıllardaki beklenen medikal estetik trendleri ikiye ayırmak gerekir.

Teknolojideki gelişimler: Bu cihazlarla yapılan uygulamalardaki gelişimlerdir.

Tedavi uygulamalarındaki gelişimler: Son yıllarda gelişen ürünlerle bu konudaki gelişimler çok daha önemlidir.

Artık günümüzde uzun istirahat gerektirmeyen, günlük hayatı fazla etkilemeyen, uzun dönem ağrı şişlik oluşturmayan girişimler ön plana çıkıyor. Dolayısı ile gelecekte estetik ameliyatlar azalacak, ameliyatsız estetik girişimler çok artacaktır. Ayrıca "masumiyet estetiği" denen doğal, altın oranla uyumlu görüntüler olacak uygulamalar daha fazla tercih edilecek.

Yapılan istatistikler son yıllarda medikal estetik girişimlerde %90 artış olduğunu göstermektedir. Sosyal medyanın gelişmesi ile fotoğraflama, selfi çekimlerindeki artışlar yüz medikal estetik girişimlerinin vücuttan daha çok talep görmesini sağlayacaktır. Yüz dışında boyun, el, dekolte, diz kapağı estetiği talebi artacak. Leke, yara ve yanık izlerine ait tedavilerde yoğunlaştı ve artacak.

En hızlı ve beklenen gelişim, cildin iyi halini arttıran ve cildin genç kalmasını sağlayan uygulamalar olacak. 5 yıldır cildin yeni yapılanması, gençleşmesi ile ilgili uygulamalar artarak önem kazandı ve 2020 de en çok talep bu konuda olacaktır. Her gün cildi gençleştiren, besleyen, yapılanmasını arttıran, nemlendiren ürünler ve uygulamalar gelişiyor, gelişecek.

İki yıldır tedavilerimizde yerini alan PB enzimatik serum, bu konudaki en faydalı keşiflerden birisidir. Cildin her bölgesine uygulanabilir ve uygulanan bölgede cildin gençleşmesini, sıkılaşmasını, parlamasını, dirileşmesini sağlar. 2020 de yüz dışında dizler, dekolte, dirsekler, eller dede yoğun uygulanacaktır.

PB serumun diğer formları yanıklarda, skarlarda, bölgesel yağ toplanmalarını azaltmakta çok daha fazla kullanılacaktır. Lokal yağı eritirken cildin sıkılaşmasını sağladığı için özellikle tercih edilecektir. Selülit, düzensiz ciltlerdede güvenle kullanılabildiği için dünya uygulaması daha da artacaktır.

Kök hücre uygulamalarıda 2020 nin en çok yapılan uygulamalarından olacak. Kişiyi değiştirmeyen,doğal görüntüyü koruyarak genç kalmayı sağlayan uygulama olduğu için kök hücre uygulamaları geleceğin trendi olacaktır.

Dünyada ve bizde gelecek yılların en hızlı trendlerinden biriside ip uygulamaları olacak. İyileşme süreci çok kısa olup günlük yaşamı aksatmayan iple lifting uygulaması son iki yılda en hızlı artış gösteren uygulamalardandır ve 2020 trendlerinden olacaktır. Daha kırçıllı, dokuyu asma gücü daha fazla olan ipler geliştirilecektir. Eriyen ancak güçlü ipler başarıyı çok arttırmaktadır.Burada eriyen ipleri sağlık açısından tercih etmenin çok önemli olduğunu vurgulamalıyım.

2020 de akıllı dolguların kullanımındada artış olacaktır. Dolgun dudaklar, uzun çene modası yayılacağı için dolgu ile dudak ve alt yüz dolgu uygulaması artacak.

Genel olarak özetlersek iki bölümde sınıflayabiliriz. Estetikte en yaygın talep ve uygulama, cildin gençleştirilmesi ve iple lifting tedavileri olacak.

2020' nin hepimize sağlık, mutluluk, huzur ve bereket getirmesini dilerim!