PB ENZİMATİK SERUM HA 1.5

Yeni ve benzeri olmayan estetik ürünler sınıfındadır.

%100 İspanyol teknolojisi ile Proteus Biotech labaratuarlarında uzun çalışmalar sonucunda üretilmiştir. En kaliteli ISO 13485 belgesini alıp yüksek güvenlik standartlarına dayanır.

Yüksek molekül ağırlıklı hyalüronik asitin 3 enzimle uyumlu beraberliğine dayanan bir üründür. Yüksek molekül ağırlıklı hyalüronik asitle yapılan ciddi çalışmalar bu ürünün keşfinde ilham olmuştur. Bozuk

fibroz yapıların oluşumuna neden olan fibrotik markırları baskılayarak ve antienflamatuar etkisiyle doku hasarının düzelmesini,düzgün yara iyileşmesini sağlar.

Ürünümüzün diğer bölümünü enzimler oluşturmaktadır. Enzimler vücudumuzdaki tüm biyokimyasal süreçleri başlatan proteinlerdir. Enzimler son derece seçici olup, sadece kendi substratlarını etkilerler. Bizim ürünümüz kollagenaz, lipaz, liyaz enzimlerini içerir ve bunlar fibrotik süreçlerle mücadele etmek için sinerjik etki ile çalışırlar.

Bu rekombinant enzimlermikroorganizmalar vasıtasıyla biyoteknoloji imalatına dayanıp daha etkili ve hipoallerjendir. 1-30 derecede saklanır. Ürün hazırlanırken hyolüronik asit , toz enzimle karıştırılarak aktif hale getirilir ve 2 saat içinde kullanılmalıdır.

Ürünün 3 formu vardır, her üçündede kollagenaz, lipaz ve liyaz bulunur ancak yoğunlukları farklıdır. High formunda kollagenaz enzimi, medium formunda lipaz enzimi,low formunda ise liyaz enzimi daha yoğundur.

High formunu tercih ettiğimiz durumlar:

Her türlü yara izi, Skar dokusu, yanık dokusu, selülit, çatlak gibi drençli fibröz dokularda özellikle tercih edilir.

Medium formunu fibroze bağlı yağ birikimi olan dokularda tercih etmelidir. Vücutta gıdı, karın, kol çevresi, bacak, alt yüz v.s küçük yağ birikimlerini eritmek ve cildi yenilemek için kullanılır.

Low formunu ödem içeren fibrotik süreçlerde sıvı toplanmasını azaltmak ve cildi yenilemek sıkılaştırmak,göz torbalarını azaltmak için kullanabiliriz.

Ürün hazırlandıktan sonra uygulanacak bölge işaretlenip amaca uygun kanül veya iğne kullanılarak dokuya enjekte edilir.

Nadir lokal allerji dışında yan etki bildirilmemiştir.

18 yaş üzeri uygulanır. Bir seferde maximum 3 ürün uygulanır.

Dünyada, yüksek molekül ağırlıklı HA’in enzimle beraber dokuya uygulanabilen tek tedavi formudur ve estetik alandaki tedavi uygulamalarına yeni bir alternatif, bakış açısı getirmiştir.