Uzm. Dr. Demet Aşkın İle Soru Cevap

Dr Demet Askin 6

Medikal Estetik nedir?

Cerrahi olmayan estetik uygulamaların tümüne verilen isimdir.

Bana hangi uygulamaların uyacağına nasıl karar vereceğim?

Uzman bir doktor tarafından detaylı muayene edilmeniz gerekir. Doktorunuz size özel; yaşam biçiminize, cilt yapınıza ve cildinizin ihtiyacına göre bir anti-aging programını oluşturmalıdır.

Bu tarz uygulamaların cildin yaşlanmasını yavaşlattığı doğru mudur?

Doğru ve zamanlı başlatılan anti-aging uygulamalar, cilt yaşlanmasını 10-15 yaşa kadar yavaşlatabilir.

Sosyal hayatta çok iyi bir konumdayım. Konumuma uygun fiziksel görünüm de kazanmak istiyorum. Siz ne önerirsiniz?

Anti-Aging uygulamaların hızla artarak yaygınlaşmasında en önemli etken; bu uygulamaların bireyin üretken devresini daha sağlıklı, genç ve dinamik geçirmesini uzatması ve sağlamasıdır. Zira, sizin de belirttiğiniz gibi, aktif yaşamda üretken bir beynin kabul görmesi, genç ve dinamik görünümle mümkündür. Medikal Estetik uygulamalar bu görünümü sağlamaktadır.

Cildin yaşlanmasını geciktirecek sihirli formülünüz nedir?

Öncelikle bilinmesi gereken şudur; tüm tedaviler kişiye özel hazırlanmalı ve uygulanmalıdır. Başkalarının uyguladığı bir teknoloji veya anti-aging tedavisi size uygun olmayabilir. Bizim prensibimiz, bireylerin cildini analiz ettikten sonra o kişiye en uygun bilgi, tecrübe ve teknolojilerimizle oluşturduğumuz tedavi programlarını uygulamaktır.

Kullanılan aletlere nasıl güveneceğiz?

Günümüzde uluslararası geçerliliğe sahip belgelendirme sistemleri mevcuttur. Bu belgelerin varlığını sorgulamanızı öneririz. Kliniğimizde mutlaka “FDA” ve “CE” belgeli ürünler ve cihazlar kullanmaktayız.