Dr. Demet Aşkın kimdir?

Uzm Dr Demet Askin

Hacettepe  Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni  bitirdikten sonra Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Anesteziyoloji ve Reanimasyon ihtisası yapmıştır.

İstanbul Üniversitesi Haseki Kardiyoloji Enstitüsü, Florance Nightingale Hastanesi ve Amerikan Hastanesi kalp damar cerrahisi anestezi ve yoğun bakımlarının kuruluşlarında bulunmuş ve çalışmıştır. 2007 yılında Amerikan Hastanesi'nden emekli olarak ayrılmıştır.

15 yıldır Medikal Estetik doktoru olarakda çalışmaktadır. Sağlık Bakanlığı medikal estetik kurslarını tamamlayarak Medikal Estetik sertifikasını almıştır.

2008 yılında American Academy of Aesthetic Medicine‘in Medikal Estetik Board sertifika kurslarını tamamlamıştır. Dünyanın ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinde Medikal Estetik ile ilgili kurslara katılmıştır.

American Academy of Aesthetic Medicine  ve European Aesthetic Medicine derneklerinin üyesidir. Her yıl Avrupa ve Amerika Medikal Estetik konferanslarına katılmakta, dünyada bu konudaki yenilikleri izleyerek FDA ve CE onayı almış olan tedavileri kliniğinde uygulamaktadır.

2007 yılından beri özel muayenehanesinde Medikal  Estetik Hekimi olarak görev yapmakta ve bu konuda eğitimler vermektedir.