Yaşlanmayı Geciktirmek Mümkün Mü?

yaslanmayi geciktirmek mumkun mu

Bu soruya tek kelimeyle EVET  demekle beraber, bu evetin içini bilinçli doldurmak gerektiğini söylemeliyim. Sağlıklı ve genç yaşam bilinci  erken yaşlarda öğrenilirse, sonuçlarda o denli olumlu ve etkili olacaktır. Sağlıklı yaşam bir hayat biçimi olmalı, stres kaynağı olmamalıdır. 

Hepimizin bildiği, yapılması gerekenleri özetlersek:

* Dengeli ve sağlıklı beslenmek,

* Hareket etmek,

* Yaşımızın gerektirdiği rutin sağlık kontrollerimizi yaptırmak,

* Yaşımıza uygun Anti-Aging tedavilerden yararlanmak,

* Hayata güzel bakmak ve üretken olmak.

Ben burada Anti-Aging yöntemlerle ilgili açıklama yapmak isterim. Anti-Aging tedaviler yaşa, cilde, kişinin sağlık durumuna, yaşadığı bölgeye hatta yaşam biçimine göre o kişiye özel önerilmelidir. Erken yaşlarda başlanırsa, yaşlanma çok belirgin geciktirilebilir. 20 yaşından itibaren bilinçli bakılan bir cilt ile 50 yaşından itibaren bakılmaya başlanan cilt arasındaki fark elbette çok belirgin olacaktır. Bilinçli bir yaşamla beraber uygulanan Medikal Estetik tedaviler , kişilerin 15 hatta 20 yaş daha genç görünmesini sağlayabilir. Bu tedavilerle estetik cerrahi uygulama yaşı eski ile karşılaştırılırsa 10-15 yıl daha  ertelenmektedir. Ciltteki belirgin esnemelere Medikal Estetik yöntemlerle yardımcı olamayız,  bu dönemde Plastik ve Estetik Cerrahiye yönlendirmek gerekir.

Herkese,  güvenebilecekleri bir doktorlarının olmasını ve onun önerisi doğrultusunda takip ve tedavi planı izlemelerini öneririm.

Her zaman söylediğim gibi yaşam kısa bir yolculuk, sağlıklı yaşam yolunu stres haline getirmeden bilinç ve keyifle sürdürmek sonuçların daha etkili olmasını sağlayacaktır.