Dermaterapi ve Dermaroller

dermaroller

Cilt Tedavisinde Dermaroller

Dermaroller ile dermaterapi uygulamaları; Angelina Jolie’nin güzellik sırrı diye üne kavuşan dermaterapi yöntemidir. Bu yöntem, büyüme faktörü (growth factor), biomimetik peptid ve kök hücre ekstresi içeren ürünlerin dermoroller adı verilen bir alet ile cilde uygulanmasıdır. Dermoroller, üzerinde 192 adet çok kısa iğneleri bulunan alettir. Bu aletle cilt üzerinde mikrokanallar açılır. Kanallar cilt altına açılan geçitlerdir ve 15-20 dakikada hiç iz bırakmadan kapanırlar. Açılan kanallardan cildin alt tabakalarına doğru cildi yenileyen büyüme faktörü, biomimetik peptitler ve kök hücre ekstrelerini göndererek cilt altının yeniden yapılanmasını ve kök hücrelerin uyarılarak yenilenmesini sağlamış olur.

Dermaroller genel olarak ince-derin çizgi ve kırışıklıklarda, cilt çatlaklarında, lekeli ciltlerde (melasma ve hiperpigmentasyon), akne ve yanık skarlarında uygulanır.

Dermoroller yöntemi ile lekeli ciltlerin renk farkının giderilmesi, lekeden arınmış parlak, canlı, sağlıklı daha genç bir cilt sağlamak mümkündür.

Saç Tedavisinde Dermaroller

Dermaroller yöntemi ile saç tedavisi de son derece güzel sonuçlar sağlar. Stres, kirli hava, düzgün beslenememe, iş yoğunluğu neticesinde düzensiz yaşam nedeniyle bay ve bayanlarda saçlı deri sorunu sıklıkla yaşanır. Dermaroller; saç dökülmesi, saçların cansızlaşması, azalması gibi şikâyetlerde uygulanabilir. Tembelleşmiş kıl kökleri canlandığı için saçlar gürleşir daha canlı, parlak ve sağlıklı görünüme kavuşur.

Dermoroller yöntemi kişinin muayene sonucuna göre haftada bir 6-10 seans arasında uygulanır. Güneşle etkileşim olmadığı için yazın da uygulanabilen bir yöntemdir.

Uygulama sonrası yüzde geçici olarak hafif kızarıklık oluşabilir. Güneş hassasiyeti yapmaz. Pratik bir yöntemdir, uygulama sonrası kişiler sosyal yaşamlarına devam edebilirler. Ancak yazın yapılan her uygulama sonrası 30 SPF faktörlü güneş kremi kullanmak gerekir.