Dolgu

dolguYaşlanma ile beraber cildin hyaluronik asit içeriğinde azalma olur ve cildin su tutma kapasitesi azalır. Bunu takiben cilt altı kollagen ve elastin liflerinde kırılmalar meydana gelir. Kırılmalar önce kırışıklıklara daha sonra sarkmalara sebep olur. Kullanılan mimiklerse kırılmaları hızlandırır ve oluşan cilt altı doku kaybına bağlı olarak kırışıklıklar derinleşir. Derinleşmiş yüz kırışıklıklarını doldurmak için en sık kullanılan metod dolgudur.

Dolgular Üçe Ayrılırlar

 1. Tabii (Geçici ) dolgular,
 2. Sentetik (Kalıcı) dolgular,
 3. Kişinin kendi vücut yağından oluşturulan dolgular. Liposuction ile alınan vücut yağının özel muameleden geçirilerek o kişiye enjekte edilmesidir. Estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Dolgu Yapılabilen Bölgeler

 • Burun-ağız arası çizgiler,
 • Dudak,
 • Dudak çizgileri,
 • Şakak bölgesi,
 • Alın ve göz etrafındaki ince çizgiler,
 • Ciltteki yaraları doldurmak için sorunlu bölgeler
 • Sıvı yüz germe (Liquid Lifting )
 • Yüz ovalleştirme (V-Shape)

dolgu ile ameliyatsiz burun estetigiKliniğimizde dolgu maddesi olarak, vücudumuzda bulunan bir madde olan hyaluronik asit kullanmaktayız. Uygulama öncesi test gerekmez. Kullanılan dolgu tabii (geçici) dolgudur. Kliniğimizde kullandığımız dolgunun kalıcılığı 12 -18 aydır. Dolgu işleminin başarısı, yapan doktorun deneyimi ve ürün kalitesiyle artış gösterir.

 

 

dolgu uygulama

Cilt Altını Nemlendirmek ve Lifting Oluşturmak İçin Kullanılan Dolgular Nelerdir?

Dolgu ürünlerinin daha az yoğun ve özel olarak hazırlanan formları mevcuttur. Bu dolgu ürünlerini, tüm yanak ve ihtiyaç olan bölgelere enjekte ederek yüzde lifting etkisi oluşturulabilir. Daha genç ve diri cilt oluşması sağlanır. Bu tür dolgular ellere yapıldığında ellerde de gençleşme oluşur.

Dolgular genellikle 1cc enjektörlerde bulunur. Dolgu fiyatları, kullanılan enjektör sayısına göre ve kullanılan ürüne göre belirlenir.

Doğru bölgelere, doğru dolgu yoğunluğunda ve doğru miktarlar verildiğinde çok güzel görünüm elde edilir ve cildin ömrü uzatılır.

Sıvı yüz germe (Liquid Lifting) - Yüz ovalleştirme (V-Shape)

Yüzde lifting etkisi yaratarak alt yüzdeki sarkık dokuları yukarı kaldırmak ve ideal ters üçgen oluşturmak için yapılan dolgu işlemidir. İyi bir anatomi bilgisi gerektirir. Çene şekillendirilerek yüze lifting yaptıracak estetik matematik noktalara yeterli miktarda dolgu yapılarak başarılar sonuç sağlanır. Doğallıktan uzaklaşmadan, abartısız görüntü sağlamak bence en başarılı sonucu oluşturacak yaklaşımdır. Kadın ve erkekte vurgulanacak dolgu noktaları farklıdır. Bu işlemleri yaşlanmayı geciktirirken daha genç, dinç, sağlıklı görüntü sağlar.

VAKALARIMIZ

Sıvı yüz germe (Liquid Lifting) - Yüz ovalleştirme (V-Shape)

Burun

Dudak