Ultrason ve Raydo Frekans

 

SCARLET ‘S (Altın İğne)

scarlets altin igne3,5 mm ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tümünde aynı termal etkiyi yaratan radyofrekans uygulamasıdır. Dünyada cilt içine verilen tek radyofrekans teknolojisidir.

Cilt gençleştirme, yenileme, toparlama, Cilt elastikiyet kaybını azaltma, İnce kırışıklıkların açılması, Sebum dengelemek, Leke tedavisine destek amaçlı uygulanır.

30 dk. lokal anestezik ile beklettikten sonra uygulama 30-45 dakika sürer. Uygulama sonrası yarım saat süren ciltte pembelik görülür ve geçer.

Ayda bir olmak üzere 3 kez uygulanması önerilir. Günlük hayatı etkilemez. Uygulama sonrası 10 gün ciltte kuruma olur, bol nemlendirici önerilir.

Düşük frekanslı ses dalgalarının 1-3mHz ciltte yarattığı mekanik ve biyolojik etkiyle oluşturulan mekanizmalardan yararlanılır. Cilt yüzeyinde ses dalgalarının yarattığı vibrasyonlarla dokularda mikrodolaşımda artış, drenaj olur. Doku derinliklerinde ısınma, yağlarda çözünme olur.

Yüz (Ultrason Lifting) ve Vücut uygulamaları vardır.

Uygulama Yuz Ultrasonu 2

Yüz Uygulaması:

Problarla yüz cildine masaj yaptırır gibi uygulanan ultrason ciltte yarattığı masaj ve vibrasyonla kollajen stimülasyonu yarattığı gibi mikro dolaşımda yaptığı hızlanma ile doku kanlanma ve oksijenasyonunu arttırır. Cildin esnekliğini azaltır. Ayrıca probların yardımı ile istediğimiz kozmotiklerin %60 oranında absorpsiyonu sağlanır. Daha canlı, parlak, esnekliği azalmış, toparlanmış bir cilt oluşturulur.

vucut-ultrasonu

Vücut Uygulaması:

Vücut probları ile kulaklarımızla duymadığımız ses dalgalarının 3-5 cm. derinliğe dalga dalga yayılması ile termik ve mekanik etki ile yağ yıkımı ve drenajı sağlanır. Mikrodolaşımdaki artışla inatçı selülitlerde çok etkilidir.

Ultrason ve Radyo Frekans Kullanım Alanları:

  • Yüz esnekliği
  • Lokal yağlanma
  • İnatçı selülitler
  • Cilt esnekliği

Ultrason ve Radyo Frekansın Uygulanmaması Gereken Durumlar:

  • Ağır osteoporoz
  • Tümörler
  • Hamile-Uygulama bölgesinde enfeksiyon

Uygulamalar hastanın kliniğine göre haftada 2-3 uygulama şeklinde oluşturulur. Yüz uygulamasında 8-10 kez ile bir kür yapılır. Vücut uygulama süresi probleme göre değişir.